włoska restauracja Kraków centrum

Prawdziwie włoska restauracja – typowe menu

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najbardziej popularny typ gastronomii. Kochamy włoskie jedzenie gdyż jest pyszne, sycące oraz ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na pizzę. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską próbują równie pyszne dania takie jak risotto, lasagne i desery włoskie.
Rozglądając się za smaczną restauracją włoską warto przyjrzeć się kilku istotnym elementom: czy restauracja stosuje włoskie produkty, czy w karcie można znaleźć też nie tak znane dania, czy karta win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża różnorodność i dania z różnych części kraju. W dobrej restauracji znajdziemy naturalny smak Włoch.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, co nie zmienia faktu, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Aromatyczne wino włoskie

Żadna restauracja włoska, która pretenduje do tytułu bycia eleganckim miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie powinna zapominać wina. Obiad bez wyjątku musi zawierać też trunek. Lampka białego wina to przy włoskim obiedzie czy kolacji standard. Nowa restauracja na mapie Krakowa Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie toskańskie vin santo, lombardyjskie oltrepo pavese oraz monti z Sardynii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście ma być postrzegana jako faktycznie włoska, musi posiadać szeroką kartę win.

Klasyczna kuchnia włoska

Mając ochotę poznać fenomen kuchni włoskiej bez wątpienia warto poszukać restauracji, która jest w stanie przyrządzić nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film