Najczęstsze symptomy menopauzy

Najczęstsze objawy menopauzy
Kobiety mogą posiadać różnorodne objawy w czasie menopauzy. To wobec tego, iż estrogen jest używany przez dużo części Twojego ciała.

porady zdrowie

Albowiem masz mniej estrogenu, możesz posiadać różnorodne symptomy. Wiele kobiet doświadcza niesłychanie łagodnych objawów, jakie łatwo leczy się przez przemianę stylu życia, takich jak unikanie kofeiny lub noszenie przenośnego wentylatora, który wolno wykorzystać, kiedy uderza gorąc. Co poniektóre kobiety pod żadnym pozorem nie żądają leczenia. Inne symptomy mogą być znacznie bardziej uciążliwe.

Oto najczęstsze zmiany, które masz prawo zauważyć w wieku średnim. Niektóre mogą być częścią starzenia się, a nie otwarcie połączone z menopauzą.

Zmiany w miesiączkowaniu a menopauza
To ma okazję być to, co zobaczysz jako pierwsze. Twoje miesiączki są w stanie już nie być regularne. Mogą być krótsze czy też trwać dłużej. Masz prawo krwawić o wiele bardziej lub też mniej aniżeli na ogół. Są to wszelkie typowe zmiany, ale aby upewnić się, że nie ma problemu, skontaktuj się z lekarzem, jeżeli np. Twoje miesiączki są niezwykle blisko siebie, lub trwają dłużej niż tydzień.

Uderzenia gorąca
Niemało dam ma uderzenia gorąca, które mogą trwać kilka lat po menopauzie. Mogą być połączone ze zmieniającymi się stanami estrogenu. Gorące uderzenia to nagłe uczucie gorąca w górnej części lub też na całym ciele. Twoja twarz oraz szyja zaczerwienią się. Na piersi, plecach i ramionach są w stanie pojawić się czerwone plamy. Zachodzi ciężkie pocenie się oraz dreszcze z zimna. Uderzenia gorąca mogą być nadzwyczaj łagodne lub wystarczająco silne, aby Cię obudzić (nazywane nocnymi potami). Większa część uderzeń gorąca trwa od 30 sekund do 10 minut.